X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
اخبار ایران و جهان.مسائل سیاسی و...
پنج‌شنبه 28 شهریور‌ماه سال 1387
ستاره ای همانند خورشید کشف شد.

دانشمندان به تازگی تصویری از سیاره‌ای که به دور ستاره‌ای همانند خورشید می‌گردد، تهیه کردند.به نقل از خبرگزاری رویترز، دانشمندان در خارج از منظومه شمسی از سیاره‌ای تصویر گرفتند که این سیاره به دور ستاره‌ای همانند خورشید منظومه شمسی در حال گردش است.
ستاره‌شناسان دانشگاه تورنتو با استفاده از تلسکوپ زمینی «Gemini North» در هاوایی موفق به گرفتن تصویر از این سیاره شدند و اعلام کردند این سیاره تقریبا هم اندازه سیاره مشتری است اما جرم آن بیشتر از این سیاره است و همچنین سطح آن از مشتری گرم‌تر است.
بر اساس این گزارش این سیاره و ستاره آن در کهکشان ما، کهکشان راه‌شیری، قرار دارند و در حدود ۵۰۰ سال نوری از زمین فاصله دارند و سال نوری مسافتی است که نور در طی یکسال طی می‌کند و در حدود ۶ تریلیون مایل (۱۰ تریلیون کیلومتر) است.
ری جایاواردهانا یکی از دانشجویان دانشگاه تورنتو گفت: همیشه تصویربرداری از یک سیاره خارج از منظومه شمسی که به دور ستاره‌ای می‌گردد، جزء رویاها و اهدافمان بوده و حال که این ستاره بسیار شبیه خورشید منظومه شمسی است، یک موفقیت بزرگ محسوب می‌شود.
برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر در مورد این ستاره و سیاره نیاز به مطالعات بیشتر است و امکان دارد به دست آوردن اطلاعات تا دو سال دیگر طول بکشد.